Ale ciesząc się małym boczkiem lub w weekend, peklowana wołowina na st.

Zwykle jedzą mniej owoców i warzyw i tak dalej. Niektóre, ale nie wszystkie, przetworzone mięso są również dość wysokie w sodzie i tłuszczu nasyconym. Więc jeśli jesz dużo, Twoja dieta będzie również wysoka w sodzie i tłuszczem nasyconym, czynniki, które mogą niezależnie zwiększyć ryzyko choroby.

Osoby, które jedzą dużo przetworzonego mięsa, mają mniej zdrowego stylu życia Ogólnie rzecz biorąc.

Chociaż podejmowane są próby kontroli wszystkich tych zmiennych, możliwe jest, że wysokie zużycie mięsa jest po prostu wskaźnikiem mniej zdrowego stylu życia, a nie bezpośrednią przyczyną choroby.

Z drugiej strony, korelacja między przetworzonym zużyciem mięsa a zwiększonym zagrożeniami dla zdrowia była dość spójna przez dziesięciolecia badań i setki tysięcy osób. I istnieje dość dobrze ugruntowany mechanizm działania, który tłumaczyłby związek między peklowanym a wędzonym mięsem a rakiem.

Rola azotynów i azotanów

Wiele osób uważa, że ​​wiele osób uważa, że ​​The the the the the the the there uważa, że ​​wiele osób uważa, że ​​The The Problemem są azotyny i azotany w przetworzonych mięsach. Azotyn sodu i azotan sodu są często dodawane do peklowanych mięs, takich jak szynka, boczek i hot dogi. Bekon i kiełbaski są często wytwarzane z ekstraktu selera, który jest naturalnie wysoki w azotynach. Jak na ironię, poziom azotynów i azotanów w produktach nieokreślonych jest często tak samo wysoki jak w ich wyleczonych odpowiednikach.

Związki te są dodawane w celu zachowania mięsa i nadania im charakterystycznych smaków i tekstur. Ale azotyny i azotany mają również różne korzystne działania w organizmie. W rzeczywistości głównym źródłem azotynów i azotanów w diecie są warzywa. I wiele korzystnych skutków warzyw może być dzięki zawartości azotynów.

Poziom azotynów i azotanów w produktach nieokreślonych jest często tak samo wysoki jak w ich wyleczonych odpowiednikach.

Tak więc nie azotany i azotyny same w sobie stanowią ryzyko. Problem polega na tym, że reagują z innymi związkami – zarówno w żywności i w ciele. Te reakcje chemiczne mogą tworzyć nowe związki zwane nitrozaminami, o których wiadomo, że są rakotwórcze.

Jak wyjaśnia Kathleen, jednak ilość nitrozaminy w przetworzonych mięsach jest znacznie niższa niż kiedyś:

W latach siedemdziesiątych był problemem, kiedy [nitrozaminy] stały się problemem, ponieważ gdy dalsze przetworzone pokarmy były gotowane w wysokich temperaturach, stworzyły związki nitrozaminy, które są rakotwórcze dla zwierząt. I tak rzucił cień na wyleczone mięso. So the government placed limits on the amount of nitrate that can be added to cured meats, and they require the addition of sodium erythorbate or sodium ascorbate (a form of vitamin C) because these compounds prevent the formation of nitrosamines.

Jest to kluczowy punkt, ponieważ wiele danych dotyczących spożycia diety, na których polegamy dzisiaj, zostało zebranych w latach 70. i 80. Nasze podaż żywności bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich 50 lat. Na przykład zarówno wołowina, jak i wieprzowina stały się znacznie szczuplejsze. Przetworzone mięso są znacznie niższe w nitrozaminach. Tak więc związki między dietą a zdrowiem oparte na tym, co jedliśmy 40 lub 50 lat temu, mogą nie być tak istotne.

W przypadku diety jest wszystko, co wspomniano również

Kathleen że witamina C może odgrywać pewną rolę. Dodanie askorbinianu sodu (postać witaminy C) do przetworzonego mięsa pomaga hamować tworzenie nitrozaminy. A dodanie do posiłków więcej owoców i warzyw może pomóc w zablokowaniu tworzenia nitrozaminy w jelitach, gdy spożywasz przetworzone mięso.

Jak to często bywa, nie możemy ocenić pozytywnego lub negatywnego wpływu pokarm w próżni. Zawsze zależy to od tego, ile jesz, z czym jesz i co możesz zamiast tego jeść, jeśli tego nie jadłeś. Na przykład związek między wysokim spożyciem przetworzonego mięsa a zwiększonym ryzykiem raka nie jest widoczne u osób, które mają również duże spożycie owoców i warzyw.

Związek między wysokim spożyciem przetworzonego mięsa a zwiększonym ryzykiem raka Nie jest widoczny u tych, którzy również mają wysokie spożycie owoców i warzyw.

Więc jeśli od czasu do czasu lubisz je utwardzone lub przetworzone mięso, pamiętaj o sparowaniu ich z niektórymi warzywami. Bekon, sałata i pomidor to nie tylko klasyczna kanapka, ale inteligentna parowanie odżywcze.

Zelman mówi:

Wybór należy do ciebie i możesz decydować się na te potrawy, jeśli jeśli można cieszyć się tymi potrawami, jeśli można cieszyć się tymi potrawami podobają Ci się. Ale po tym, jak głęboko zanurzyło się w badaniach, rozmawiając z badaczami, patrząc na badania EPI, raz po raz, to wysokie spożycie dalszego przetworzonego mięsa były związane z obawami. I tak w kontekście zdrowej diety utrzymujesz rzeczy z umiarem.

Ile to za dużo?

, ale co tak naprawdę oznacza moderacja? Wytyczne pozostawiają nas tam, ale badania epidemiologiczne (choć podlega zastrzeżeniom wspomnianym powyżej) mogą oferować pewne wskazówki.

Ci, którzy jedzą jedną lub dwie porcje tygodniowo, mają praktycznie takie samo ryzyko, jak ci, którzy nie jedzą W ogóle.

W tych badaniach, które znajdują link, na ogół są to osoby w najwyższej kategorii przetworzonego spożycia mięsa, które mają wzrost ryzyka. I to jest zwykle jedna lub więcej porcji przetworzonego mięsa dziennie. Ci, którzy jedzą jedną lub dwie porcje tygodniowo, mają praktycznie takie samo ryzyko jak ci, którzy w ogóle nie jedzą. Pepperoni każdej nocy na obiad prawdopodobnie nie jest świetnym pomysłem. Ale ciesząc się małym boczkiem lub w weekend, peklowaną wołowinę w Dzień Świętego Patryka, a szynka na święta wydaje się mieć niewielkie ryzyko.

Pozwolę Kathleen Zelmanowi mieć ostatnie słowo:

Dowody sugerują, że w przypadku tych pokarmów – z powodu sodu, tłuszczu i konserwantów – musimy je ograniczyć w naszej diecie. Jako dietetyk prawdopodobnie powiedziałbym, że raz lub dwa razy w tygodniu byłby umiarem … i pamiętaj, aby jeść owoce i warzywa, pełnoziarniste ziarna i inne pożywne pokarmy, aby mieć szeroką gamę fitochemikaliów i składników odżywczych.

Cytaty + Źródła Kathleen Zelman, MPH, Rdn. Zrozumienie przetworzonego mięsa jest zasobem dla profesjonalistów. 2020. http://www.meatpoultrynutrition.org/sites/default/files/infographics/understanding-procented-meat-2020.pdf.

O autorze

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel to licencjonowany dietetyk, autor i twórca jednego z najbardziej rankingowych podcastów zdrowia i fitness w iTunes . Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Rozpocznij uratowanie artykułów spożywczych i resztek za pomocą tych wskazówek ekonomicznych.

Bruce i Jeanne Lubin, którzy wiedzieli? 15 września 2020 r. 5-minutowe przeczytanie

Niezależnie od tego, czy przedłuża życie swoich artykułów spożywczych, czy o ratowaniu tych, którzy już przekraczają swoje najlepsze, te wskazówki dotyczące przechowywania będą oszczędzać jedzenie i pieniądze. Dowiedz się, jak zachować wszystko, od starych owoców po ostatnie kilka kropli wina.

Sekrety owoców i warzyw

1. Zest za każdym razem, gdy potrzebujesz, nie rzucaj tych cytryn po użyciu soku! Przechowuj połówki w torbach z zamkiem w zamrażarce, aż potrzebujesz ich skórki do przepisu. 2. Kąpiel jagodowa, aby pokonać bakterie, pozbyć się jakichkolwiek pleśni zarodników czającego się na jagodach lub zieleni, dobrze płukując je w wodzie octu przed włożeniem ich do lodówki. Po odrzuceniu wszelkich jagód, które pokazują nawet odrobinę pleśni, umieść 3 szklanki zimnej wody i 1 szklankę białego octu w dużej misce lub spinnerze sałatkowym. Zanurz jagody i ściągaj przez około minutę. Odcedź jagody, a następnie spłucz czystą, zimną wodą, aż zniknie jak jakikolwiek ślad aromatu octu lub smaku. Rozłóż przepłukane jagody na czystej szmatce lub papierowych ręcznikach, a także klep i przewróć ręcznikiem, aby je dobrze wysuszyć.

kup teraz

jako aspółunek Amazon i spółka stowarzyszona z serwisu, QDT zarabia z kwalifikujących się zakupów.

3. Najlepszy sposób na wysuszenie jagód musi zostać przepłukane, ale najlepiej smakują (i utrzymują), gdy są suche. Oto najlepsza technika suszenia: ustaw suchy ręcznik na blacie, wyciągnięty wzdłuż. Po spłukaniu jagód umieść je na środku ręcznika. Następnie złóż ręcznik tak, jak formalny list. Weź koniec w każdej dłoni, aby luźno przytrzymać ręcznik, a następnie delikatnie przechyl opakowanie w przód iw tył, aby rzucić jagody i sucha.

4. Przyprowadź jagody z powrotem jagody miękkie, ale nie spleśnione czy zgniłe? Umieść je w jednej warstwie na wyłożonej pergaminem blasze do pieczenia i wlega się w zamrażarce przez 20 minut. Będą wystarczająco twarde, aby podawać z lodami lub jogurtem.

Powiązane: 9 wskazówek Divy Divy dotyczące zmniejszenia odpadów żywności 5. Owinięcie bananów Prawe banany są prawie tak złe jak jagody Mogą przejść od idealnego do przejścia. Często wydaje się to mganiem oka! Ale możesz sprawić, by Twoje banany trwały dłużej bez brązowych plam, po prostu owijając łodygi plastikowymi opakowaniem. Dlaczego to działa: łodygi są gorącym punktem emisji gazu etylenowego, który wprowadza brązowie. Zawierają łodygi, a zminimalizujesz rozprzestrzenianie się na resztę banana. Proste i mądre! 6. Zachowaj świeże figi, dłuższe figi są kruche – siniaki i rozpieszczanie szybko, jeśli pozostawiają się o siebie w misce lub torbie. Więc traktuj je jak kolejne kruche jedzenie: jajka. Umieść figi w pustym kartonie jajecznym, aby chronić ich osobistą przestrzeń i pomóc im zachować świeżość, aby cieszyć się dłużej.

7. Pomidory Twid-Top Aby uzyskać najlepsze przechowywanie, trzymaj pomidory, które macie miejsce w chłodnym miejscu na blacie. Ponieważ są dość delikatne, umieszczanie pomidorów do góry nogami udaremnia powietrze z wchodzenia przez swoje łodygi, które przyspiesza dojrzewanie.

Jeśli pomidory są przechowywane w lodówce, stracą smak i rozwiną mączą fakturę.

8. Wyślij Cukesa do przeciwnika! Ogórki będą trwać dłużej w temperaturze pokojowej, podczas gdy trzymanie ich w lodówce przyspieszy ich rozkład. 9. Zamrożenie zieleni mają zbyt wiele zielonych cebulów po użyciu tego, czego potrzebujesz do przepisu? Pokrój je i zamrozić w pustej butelce z wodą (plastikową lub szkła). Szybko się wycofają, gdy będziesz musiał dodać trochę do gulaszu.

10. Zapisz też białe! Przestań marnować pieniądze na zieloną cebulę! Następnym razem, gdy kupisz świeżą zieloną cebulę, nie rzucaj białymi końcami. Zamiast tego włóż je do szklanki wody i umieść szklankę w słonecznym oknie. Za kilka dni cebula zacznie się odrastać. Potem ilekroć masz przepis, który wymaga zielonej cebuli, po prostu oderwij to, czego potrzebujesz. Trzymaj wodę świeżo, zmieniając się co jakiś czas.

Najlepsza wskazówka dla napojów

11. Oszczędzaj wino, tracąc kulki, jak te pudełka wina trwają znacznie dłużej niż otwarte butelki? Ich projekt minimalizuje wejście powietrza, co powoduje zepsucie i kompromituje smak. Możesz stworzyć własne miejsce do oszczędzania wina ze słoikiem z masonem, gdy masz tylko yourpillstore.com trochę. Wlej resztki wina do słoika, a następnie dodaj czyste kulki, aż słoik będzie pełny bez miejsca na powietrze. Zamknij szczelną pokrywkę słoika.

Pantry Power

12. Odwróć tę końcówkę PB całkowicie naturalne masła orzechowe są zdrowe i pyszne, ale wymaga dużo akcji ramię, aby je zamieszać za każdym razem, gdy wyciągasz słoik! Odpowiedź: Odwróć swoje słoiki do góry nogami, aby powstrzymać je przed rozdzieleniem. Trzymaj pokrywki przykręcone mocno i nie próbuj tego robić za pomocą pokrywki, która nie wkręcona w słoiku. 13. Zamknięta ta torba Wszystko, co musisz zrobić, to odciąć górną część butelki i zdjąć czapkę. Przeciśnij torbę przez wąskie gardło, złóż ją na krawędzie i odwróć czapkę z powrotem. Jest o wiele bardziej skuteczny w utrzymywaniu świeżej jedzenia niż zwykła metoda spinki do bielizny.

Zobacz także: Clever Cookstr’s 10 podstaw dobrego gotowania domowego 14. Zrób pakiet 2 w 1, możesz podzielić torbę fasoli lub makaron na połowę bez pomiaru lub przenoszenia jedzenia do osobnego pojemnika. Po prostu połóż opakowanie płasko, a nawet zawartość. Następnie uszczypnij torbę pośrodku, skręć i mocno zabezpieczyć gumką. Powinien wyglądać jak klepsydra, ale bez miejsca na zawartość przejścia z jednej strony torby na drugą. Aby użyć jednej porcji, otwórz zakątek torby. Reszta torby pozostaje bezpieczna na inny czas.

lodówka i zamrażarka inteligentnie

15. Zatrzymaj kępę, niezależnie od tego, czy strzępisz własne, czy używasz worków kupowanych w sklepie, rozdrobniony ser może zlecić w opakowaniu. Prosta sztuczka: dodaj szczyptę skrobi kukurydzianej lub mąki. Dodatek pokryje strzępy i utrzyma je oddzielone. 16. Wlać tę butelkę keczupu keczupu prawie pusta? Nie poddawaj się – lub niepotrzebnie uderzyć w dno! Po prostu wlej odrobinę octu i potrząśnij zamkniętą butelką. Nie będzie zmiana smaku, a dostaniesz więcej.

Uwielbiam swoje resztki

17. Przyszłe przechowywanie Kolejny pomysł, który daje elastyczność w znalezieniu tymczasowego domu do resztek sosu: przechowuj go w plastikowym jajku wielkanocnym. Wypełnij obie strony, złap razem, a następnie znajdź małą kieszeń miejsca do przechowywania.

Jeśli zamrożone jajko opiera się otwarcie, gdy będziesz gotowy do użycia, przełóż na nim ciepłą wodę.

18. Szybkie, pyszne ogrzewanie pizzy podczas pizzy mikrofalowej, włóż małą szklankę wody do kuchenki mikrofalowej, aby skorupa nie otrzymała żucia.

Tylko dla zabawy: kto wiedział 10 kosztownych błędów, które popełniasz w sklepie spożywczym

O autorze

Bruce i Jeanne Lubin

Bruce Lubin i Jeanne Bossolina-Lubin są dumnymi rodzicami trzech chłopców i kilkunastu książek. Po oszczędzaniu tysięcy rocznie korzystając z codziennych wskazówek i prostych produktów życia, rozpoczęli własną działalność w nadziei na podzielenie się swoją wiedzą z innymi. Wiadomo, że wchodzą do lodówek swoich przyjaciół, aby odwrócić swoje jajka do góry nogami, aby trwały dłużej.

Potężna mama bada 5 trendów rodzicielskich z 2019 r. Wypróbuj je na swoim Rodzina dzisiaj i odczuwa pozytywny wpływ na nadchodzące lata.

Project Cheryl Butler Project Parenthood 4 lutego 2019 6-minutowy Readepisode #517 Play Pause Słuchaj 5 Wpływowe trendy rodzicielskie w 2019 roku mamy obecnie problemy z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz słuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Trend #2: Więcej samoopieki

Jednym z zeszłorocznych trendów gorących było więcej czasu „ja”. Tak się cieszę, że w 2019 r. Opieka na zysk nabiera jeszcze większego tempa.

Na początku mojego życia rodzicielskiego walczyłem z ogromną poczuciem winy w tych rzadkich przypadkach, na które odłożyłem czas ja. Niezależnie od tego, czy miało to trafić w salon na spotkanie z włosami, czy wziąć udział w dawno spóźnionej nocy dziewczynie, mój wewnętrzny dialog nieustannie przypominałby mi, żebym był tak szybki, jak to możliwe, na wypadek, gdyby moje dzieci potrzebują mnie w domu, aby wyciąć obiad lub pomóc Znajdują ulubionego misia, który został wepchnięty w niewłaściwą szafę w sypialni. Żałosne!

To był rok, w którym miałem czworo dzieci w wieku poniżej trzeciej lat, nauczyłem się na własnej skórze, jak kluczowa była samoopieka. Zajęło mi to, że zajęło mi się prawie nervisous, aby zdać sobie sprawę, że dbanie o własne potrzeby było o wiele ważniejsze niż trzymanie schludnego domu lub opiekę, jeśli moje dzieci nosiły pasujące skarpetki. Jeśli główny opiekun nie może spędzać 10 minut dziennie na gorący prysznic i posiłek czegoś innego niż na wpół zjedzona tarta naszych dzieci, gdy wybiegamy za drzwi, to nie mamy nikogo, kto mógłby obwinić się tylko siebie.

Contents

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
Facebook
Instagram